Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Koncertowali ku pamięci Jerzego Gardy

Strona główna » Aktualności » Koncertowali ku pamięci Jerzego Gardy

29 sierpnia, w sobotę, sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" w Zawierciu odbył się koncert ku pamięci Jerzego Gardy - polskiego wybitnego śpiewaka operowego, urodzonego w Zawierciu.
 
Jerzy Garda występował na wielkich scenach operowych Europy, w tym w mediolańskiej La Scali. Ukończył Prywatne Gimnazjum Męskie w Zawierciu, studiował prawo i romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, muzykę i wokalistykę w Mediolanie. Od 1949 był dyrektorem Opery Wrocławskiej. Jego imię noszą ulice w Zawierciu i Wrocławiu.
 
Koncert był swoistą okazją do obcowania z kulturą na wysokim poziomie, jednocześnie wspominając wybitnego zawiercianina - Jerzego Gardę. Na scenie MOK, zaprezentowali się przedstawiciele kolejnych pokoleń zawierciańskiej wokalistyki: Agnieszka Łazarowicz, Aleksandra Płóciennik, Bernard Stawarz, Leopold Stawarz oraz Aleksandra Naczyńska-Szlęk na fortepianie. Koncert poprowadziła Anita Maszczyk.
 
Koncert odbył się w ramach projektu "Śladami wspomnień", który realizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, z dofinansowaniem z Muzeum Historii Polskiej w ramach programu "Patriotyzm Jutra".
 
Wydarzenie było też jednocześnie pierwszym dużym koncertem na sali widowiskowej od czasu zamknięcia ośrodków kultury i ograniczenia imprez, z uwagi na sytuację pandemiczną. Sobotni koncert odbył się z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego, a do dyspozycji mieszkańców była połowa miejsc na sali.
 
 

czytano: 194 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2020-09-01 23:52:35

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook