Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Wirtualna wystawa w Galerii ZAWartE "Jan Lebenstein 1930-1999"

Strona główna » Aktualności » Wirtualna wystawa w Galerii ZAWartE "Jan Lebenstein 1930-1999"

W Galerii Sztuki ZAWartE Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” odbył się pierwszy w jej historii wernisaż wystawy, przeprowadzony... wirtualnie. Tym razem – niestety tylko w internecie – zawierciańscy miłośnicy sztuki będą mogli zapoznać się z twórczością jednego z najwybitniejszych artystów polskich XX wieku. Jan Lebenstein był twórcą o niezwykle oryginalnej stylistyce, żył i pracował głównie w Paryżu, lecz bez wątpienia wyraziście zapisał się w historii polskiej plastyki.

 

70 rysunków, grafik i obrazów stanowi reprezentatywną prezentację jego dorobku. Wystawa zorganizowana została przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, we współpracy z Agencją Zegart. Obrazy pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów: Urszuli i Piotra Hofman, Marii i Marka Pileckich  oraz kolekcjonera z Sopotu.

 

MOK „Centrum” zaplanował wypożyczenie wystawy na okres od 5 do 22 listopada br. zanim rozpoczęła się epidemia koronawirusa i związane z tym obostrzenia w działalności instytucji kultury. W innych czasach z pewnością cieszyłaby się wielkim zainteresowaniem zawierciańskiej publiczności, którą mimo tych trudnych czasów zapraszamy do zapoznania się z materiałami związanymi z wystawą – nagraniami i folderem (w formacie PDF), dostępnymi na internetowej stronie MOK „Centrum”.

 

 

 

 

 

czytano: 299 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2020-11-05 10:26:53

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook