Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mok.pl

32 672 28 82

Centrum Kulturalnych Spotkań

Aktualności

Jurajski Plener Malarski „Zawiercie w obrazach”

Jurajski Plener Malarski „Zawiercie w obrazach”

O tym, że Zawiercie i jego dzielnice mogą poszczycić się ładnymi krajobrazami wiedzą nie tylko lokalni patrioci. Przekonali się o tym uznani malarze, którzy gościli w naszym mieście w lipcu, tworząc w tym czasie pejzaże opiewające piękno Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Efekty ich pracy można podziwiać w Galerii ZAWartE do końca sierpnia.

W tegorocznej edycji Jurajskiego Pleneru Malarskiego organizowanego przez Towarzystwo Sympatyków Kromołowa i Urząd Miejscu w Zawierciu możemy podziwiać prace następujących artystów:

 1. Wojciech Rutkowski – absolwent ASP w Warszawie, 48 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza granicami. Zasłużony Działacz Kultury. Organizator międzynarodowych plenerów malarskich.

 2. Ewa Osowska – absolwentka PWSSP w Gdańsku, uczestniczka i organizatorka międzynarodowych plenerów malarskich.

 3. Wiesława Plaskocińska – absolwentka PLSP w Warszawie, Wydziału Pedagogicznego UW oraz studiów podyplomowych w Instytucie Edukacji Plastycznej w Kielcach. Udział w 30 wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 4. Leokadia Nastały – absolwentka PLTP w Zakopanem. Założycielka Grupy Piaseczno. Honorowy Obywatel Gminy Piaseczno, stypendystka Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Prezentowała prace na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą.

 5. Janusz Raszewski – absolwent Liceum Techniki Teatralnej na kierunku malarstwo oraz SGPiS w Warszawie na Wydziale Marketingu i Grafiki Reklamowej. Uprawia grafikę komputerową, rzeźbę oraz malarstwo olejne. Stworzył rzeźby figuralne na wystawę „Cztery miliony lat rozwoju człowieka”, scenografię do wystawy „Powstanie życia”. Współpracuje z pracownią scenograficzną TVP.

 6. Maja Raszewska – ukończyła studia na PWSSP w Łodzi, na swoim koncie ma 35 wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą. Wielokrotna uczestniczka Miesięcy Malarstwa w ZPAP. I nagroda w konkursie „Kwiaty Polskie”, laureatka konkursu „Ojcec Święty Jan Paweł II w Warszawie”, I nagroda w konkursie „Kościoły i kapliczki Mazowsza” oraz w konkursie „Ilustracja do poezji Jana Pawła II”.

 7. Zdzisław Żmudziński – profesor Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. 10 wystaw indywidualnych oraz udział w 70 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych i galeriach w Polsce, Danii, Niemczech, Japonii, Anglii, Kanadzie, USA i Austrii.

 8. Nino Avdinović – urodzony w Sarajewie absolwent Wydziału Matematyki Uniwersytetu w Zagrzebiu oraz fizyki na UJ w Krakowie. Członek kilku stowarzyszeń artystów i malarzy. Wziął udział w licznych plenerach krajowych i zagranicznych. Pracuje nad monografią drewnianego Krakowa.

 9. Barbara Czerwińska – studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Łodzi. Dyplom w 1982 roku. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i architekturą wnętrz. 5 wystaw indywidualnych oraz wiele zbiorowych.

 10. Zdzisław Machowski – malarz, portrecista, członek Polskiego Związku Artystów Plastyków PSU.

 11. Jan Brodziak - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zdobył nagrodę w konkursie na rozwiązanie architektoniczno-rzeźbiarskie kwatery „Żywiciel” na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, I nagroda w konkursie „Jesień Cztery Pory Roku”. Jego prace znajdują się w zbiorach na całym świecie. 

2177

razy

czytano

1297/1398

mok.pl

Zdjęcie: Kino
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Kino

Zdjęcie: Galeria
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Galeria

Zdjęcie: Zajęcia
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Zajęcia

Zdjęcie: Wynajem sal
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Wynajem sal

Logo serwisu.

Dane

 

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" im Adama Mickiewicza
42-400 Zawiercie
ul. Piastowska 1
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biuro@mok.pl
32 672 28 82

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Do góry

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia