Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Sobotni poranek ze Śpiącą Królewną

Strona główna » Aktualności » Sobotni poranek ze Śpiącą Królewną

Na baśni opisanej zarówno przez Charlesa Perraulta i braci Grimm, a także przeniesionej na ekran przez Disneya, wychowywały się pokolenia. Historia królewny, która z powodu zawiści złej wróżki zapadła w stuletni sen, jest doskonale znana i miło przyjmowana także przez dzisiejsze, wychowujące się na innych utworach, pokolenie. 

Gdy para królewska doczekała się długo wyczekiwanych narodzin córki - księżniczki Aurory - nic nie zapowiadało przyszłych nieszczęść. Szczęśliwi rodzice planują kogo zaprosić na chrzest.  Na uroczystość do pałacu przybywają dobre wróżki, żeby obdarować księżniczkę cennymi darami… Król zapomina jednak o zaproszeniu Diaboliny, która z zemsty rzuca na Aurorę zły czar. Dziewczyna ma ukłuć się wrzecionem i zasnąć. Mimo, że Aurora jest ukrywana w wiejskiej chatce pod przybranym imieniem klątwa się dopełnia i w dzień szesnastych urodzin Aurora dotyka wrzeciona i zapada w głęboki sen.  Dzięki dobrym wróżkom i odważnemu księciu Filipowi klątwa nałożona przez Diabolinę zostaje zdjęta i historia kończy się szczęśliwie.  

Aktorzy przedstawili tę znaną od pokoleń historię w sposób wierny oryginałowi, wzbogacając ją o piosenki oraz zabawy, do których zapraszali dzieci z widowni. 

czytano: 1207 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-08-14 08:36:27

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook