Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Uroczystość I LO im. S. Żeromskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Strona główna » Aktualności » Uroczystość I LO im. S. Żeromskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

11 października I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu zorganizowało uroczystą akademię w sali widowiskowej MOK „Centrum” w związku z Dniem Edukacji Narodowej połączony z Dniem Patrona Szkoły, ślubowaniem pierwszych klas oraz projekcją filmu nakręconego przez licealistów.

Dyrektor I LO im. Stefana Żeromskiego Bożena Bańska w swoim przemówieniu zwracała uwagę na wagę edukacji w życiu człowieka oraz wpływ, jaki wywiera ona w jego dorosłym życiu. Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia powołanie Komisji Edukacji Narodowej, to jest pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. Podkreśla znamienną rolę edukacji w budowaniu przyszłości narodu, budowaniu silnego państwa. Tylko ludzie odpowiednio wykształceni, z ukształtowanymi postawami obywatelskimi potrafią sumiennie i rzetelnie oddać się pracy oraz w przyszłości przejąć pełną odpowiedzialność za losy kraju. Praca nauczycieli jest zatem szczególna. Ma wpływ na ukierunkowanie rozwoju i kształtowanie osobowości młodego człowiekapodkreślała Bożena Bańska, dziękując ponadto nauczycielom I LO za wykonywaną pracę i życząc im wszelakiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Starosta Powiatu Zawierciańskiego, Krzysztof Wrona, gratulował młodzieży osiągnięć z ubiegłego roku szkolnego oraz życzył wszystkiego najlepszego w roku bieżącym, zwracając uwagę, że po od pierwszego września nadszedł dla licealistów czas wytężonej pracy. Nie zabrakło także podziękowań i życzeń wypowiadanych przez uczniów, przedstawiciele pierwszych klas złożyli uroczyste ślubowanie, odbyło się także oficjalne zaprzysiężenie nowej przewodniczącej samorządu uczniowskiego.

W ramach Dnia Patrona Szkoły, którego urodziny zbiegają się w czasie z Dniem Edukacji Narodowej, uczniowie I LO przypomnieli sylwetkę pisarza oraz zaprezentowali materiały filmowe dotyczące jego postaci oraz filmowych ekranizacji jego książek. Główną atrakcją uroczystości były występy artystyczne żeromiaków oraz projekcja filmu przygotowanego przez działający w szkole zespół Żeromfilm - „Jak uciec od czegoś czym się jest” opartego na słynnym wątku dotyczącym lekcji polskiego z powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke” z muzyką zaczerpniętą z ekranizacji powieści w reżyserii Jerzego Skolimowskiego.

Tekst i zdjęcia: Kamil Pietrzyk

czytano: 943 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-10-12 10:49:58

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Tagi:
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook