Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mok.pl

32 672 28 82

Centrum Kulturalnych Spotkań

Aktualności

Wystawa Malarstwa "Anatomia Równowagi"

Wystawa Malarstwa "Anatomia Równowagi"


  Marta Zygmunt - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie w 2022 roku obroniła dyplom z malarstwa sztalugowego pod kierunkiem prof. W. Kuleja i prof. J.R. Głowackiego, wyróżnia się niezwykłą umiejętnością łączenia figuracji z ekspresjonizmem abstrakcyjnym. W swojej twórczości czerpie inspiracje z osobistych doświadczeń, dorobku europejskich mistrzów malarstwa oraz awangardy początków XX wieku. Jej obrazy charakteryzują się techniczną precyzją i głębokim ładunkiem emocjonalnym, co osiąga poprzez kontrastowanie ekspresyjnych, dynamicznych pociągnięć pędzla z subtelnymi, delikatnymi plamami. Wyrazem uznania dla jej talentu są liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Grand Prix II Salonu Wiosennego Sztuki w Operis Artis w Antoninie w 2023 roku oraz wyróżnienie kuratora Mili Pinigin za obraz “Papierowa Jaskółka” podczas wystawy “Forks in the road” organizowanej przez Gallery People & Painting w Nowym Jorku w 2020 roku.

     Prace Marty Zygmunt to swoisty zapis ulotnych wrażeń, które przenoszą widza w podróż przez różne stany emocjonalne i refleksje. Dzięki swojemu unikalnemu stylowi, Marta zyskuje coraz większe uznanie zarówno na polskiej, jak i międzynarodowej scenie artystycznej. Jej twórczość to wyjątkowe połączenie technicznej maestrii i głębokiej ekspresji, które niezmiennie przyciąga uwagę i zachwyca odbiorców.


Anatomia Równowagi: Dwuletnia Podróż w Twórczości
 

     Wystawa „Anatomia Równowagi” to fascynująca retrospektywa ostatnich dwóch lat twórczości artystki. Ekspozycja prowadzi przez intymną podróż samopoznania, poszukiwań i wyzwań, z którymi zmagała się artystka w swojej drodze do odkrycia równowagi – zarówno wewnętrznej, jak i w swoich dziełach.

     Każde z obrazów olejnych jest jak przystanek na tej drodze, ukazując zarówno momenty chaosu, jak i te pełne harmonii. W początkowych pracach zauważalny jest intensywny dialog między kontrastującymi barwami i gwałtownymi pociągnięciami pędzla, co odzwierciedla wewnętrzne zmagania artystki. Z czasem jednak, paleta kolorów łagodnieje, a kompozycje stają się bardziej spójne i przemyślane, ukazując widzowi rozwój i dojrzewanie twórcy.

     Centralnym punktem wystawy są obrazy, w których artystka eksploruje temat ciała i jego związków z naturą. Przez subtelne zestawienia form organicznych i abstrakcyjnych, ukazuje nierozerwalny związek człowieka z otaczającym go światem. Te prace stanowią metaforę poszukiwania równowagi między cielesnością a duchowością, między człowiekiem a naturą.

     „Anatomia Równowagi” to nie tylko tytuł wystawy, ale i klucz do zrozumienia jej przesłania. W tych dziełach odnajdujemy subtelne piękno i głęboką refleksję nad istotą ludzkiej egzystencji. To wystawa, która zaprasza widza do kontemplacji i odkrywania własnej drogi do harmonii.

 

ZAPRASZAMY:

autorka - Marta Zygmunt,
Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" w Zawierciu

"Galeria Czarna" 12 lipca 2024 r godz. 17:00
 

GALERIA MOK

Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu czynna codziennie w godz. 13:00-21:0021:00   Od 2022 roku mecenat nad galerią sprawuje CMC Poland              

290

razy

czytano

2/64

mok.pl

Zdjęcie: Kino
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Kino

Zdjęcie: Galeria
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Galeria

Zdjęcie: Zajęcia
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Zajęcia

Zdjęcie: Wynajem sal
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Wynajem sal

Logo serwisu.

Dane

 

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" im Adama Mickiewicza
42-400 Zawiercie
ul. Piastowska 1
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biuro@mok.pl
32 672 28 82

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Do góry

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia