Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Alosza Awdiejew w MOK-u

Strona główna » Aktualności » Alosza Awdiejew w MOK-u

W piątek 11 marca na sali widowiskowej im. Wiesława Ochmana w MOK "Centrum" wystąpił Kabaret Moherowe Berety oraz znany bard i językoznawca pochodzenia rosyjskiego – Aleksy "Alosza" Awdiejew. 

Występ Aloszy Awdiejewa poprzedził Kabaret Moherowe Berety, składający się z czterech pań pochodzących z Podlasia. W czasie ich godzinnego występu nie zabrakło dynamicznie opowiadanych podlaską gwarą pikantnych żartów oscylujących wokół spraw damsko-męskich oraz przeróbek popowych hitów (np. "Waterloo" Abby) z polskimi, humorystycznymi tekstami.
Urodzony w ZSRR, lecz mieszkający w Polsce od niespełna pół wieku śpiewający profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Aleksy "Alosza" Awdiejew pojawił się na scenie wraz z towarzyszącymi mu od wielu lat muzykami: Kazimierzem Adamczykiem i Markiem Piątkiem. Trio zagrało bardzo żywiołowy koncert. W godzinnym programie koncertu wykonane zostały piosenki w kilku językach. Najwięcej piosenek Alosza zaśpiewał oczywiście w języku ojczystym (m.in. "Oczy czarne", "Włóczęga", "Ciemna noc"), ale i nie zabrakło utworów po polsku, romsku i w jidysz. Każda z piosenek nagradzana była gromkimi oklaskami, podobnie jak dowcipne dygresje i zapowiedzi "Aloszy" wypowiadane w przerwach między utworami. Dygresje dotyczyły różnic między kobietami i mężczyznami oraz związanych z tym stereotypów. Nie zabrakło również dowcipnych uwag dotyczących sytuacji politycznej w Polsce i Rosji, a także na temat Polaków i Rosjan. 

Po kilkukrotnych bisach Alosza Awdiejew zszedł ze sceny, a następnie wyszedł do słuchaczy, żeby podpisywać płyty i rozdawać autografy. 

czytano: 1382 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-03-14 15:47:04

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook