Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

V piknik za nami

Strona główna » Aktualności » V piknik za nami

Prezentacja działalności stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, badania profilaktyczne oraz występy artystyczne złożyły się na V Piknik z Organizacjami Pozarządowymi. Przedstawiciele organizacji odebrali pamiątkowe statuetki i podziękowania, a spotkanie zakończył koncert Antka Smykiewicza.

Zawierciańskie organizacje przygotowały swoje stoiska promocyjne oraz występy – przedstawienie teatralne, pokaz gry w tenisa ziemnego, pokaz taneczny. Można było spróbować wypieków, a dla dzieci – oprócz urządzeń zabawowych – przygotowano gry i zabawy. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy oraz możliwość spotkania z maskotką – Warcikiem. Na scenie czarował iluzjonista Paweł Kwiecień.
W Punkcie Zdrowia - pracownicy Szpitala Powiatowego wykonywali pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi, a firmy Telecare - indywidualne konsultacje dietetyka w ramach programów otyłości i nadwagi oraz cukrzycy. Panie mogły skorzystać z badań mammograficznych.
Przedstawiciele organizacji pozarządowych, z którymi Gmina Zawiercie realizowała w br. zadania publiczne otrzymali pamiątkowe statuetki i podziękowania.
Już po raz piąty spotykamy się na Pikniku z Organizacjami Pozarządowymi, którego celem jest promocja Państwa działalności. Na terenie Gminy Zawiercie zarejestrowanych jest około 140 różnych organizacji, a my co roku wspieramy około 50 różnych zadań publicznych realizowanych przez NGO-sy. W ramach wsparcia Państwa działalności przeznaczamy co roku środki na konkursy i małe granty konkretne kwoty. W tym roku było to prawie 1 milion 400 tysięcy złotych, a zaczynaliśmy od kwoty pół miliona złotych. Dziękuję za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz miasta i mieszkańców – mówił prezydent.
Statuetki i podziękowania wręczyli: Anna Nemś, posłanka na Sejm RP, Mirosław Mazur, radny Sejmiku Śląskiego, Paweł Kaziród, przewodniczący Rady Miejskiej w Zawierciu oraz Witold Grim, prezydent miasta.
Organizatorzy: Urząd Miejski w Zawierciu, Stowarzyszenie Pro Musica, Zespołu Szkół i Placówek im. M. Grzegorzewskiej, dziękują sponsorom i wszystkim, którzy wsparli organizację V Pikniku z Organizacjami Pozarządowymi. Dziękujemy: BGŻ PNB Paribas, CMC Poland, PSS Społem, Telecare, EmiMed, ITComp, FOB Decor, OSP Marciszów, Zygzak, Szpital Powiatowy, Moja Mammografia, Hotel Zawiercie, Bar & Restaurant Chicago.

Źródło: zawiercie.eu

czytano: 727 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2018-09-20 13:54:38

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook