Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Kosmiczne podróże z księciem Albinkiem

Strona główna » Aktualności » Kosmiczne podróże z księciem Albinkiem

W sobotę 14 maja o godzinie 11.00 na sali widowiskowej MOK „Centrum” aktorzy krakowskiego Teatru Otwartego Wrzos zaprezentowali spektakl dla dzieci „Świat księcia Albinka” w reżyserii Dariusza T. Cywki, który wraz z Barbarą Sęk  zagrał w tym przedstawieniu. 

Przedstawienie „Świat księcia Albinka” utrzymane jest w konwencji fantastycznej baśni. Akcja spektaklu dzieje się w kosmosie, na odległej planecie Bibu. Włada nią rodzina królewska posiadająca dwoje dzieci.  Głównym bohaterem spektaklu jest książę Albinek, który podczas zabaw z Panem Żartem, mającym przysposobić przyszłego władcę do objęcia tronu, psuje zabawkę swojej siostry – księżniczki Balbinki. Żeby naprawić wyrządzoną szkodę, książę musi udać się w międzyplanetarną podróż, aby dotrzeć do Bankiera Wielkich Liczb. Bankier jako jedyny jest w stanie pomóc księciu z naprawieniem zabawki. Tylko on zna szyfr niezbędny do tego, aby z powrotem prawidłowo działała.  Żeby w ogóle dotrzeć do Bankiera, Albinek musiał zmierzyć się z zagadkami Geografa Map-wielkiego, które pomagali mu rozwiązywać najmłodsi, ochoczo wbiegający na scenę, „ziemianie” (zwani przez Pana Żarta - „ziemniakami”), czyli dzieci z publiczności. 

Przedstawienie „Świat księcia Albinka”, oprócz pełnej energii i profesjonalizmu gry aktorów, barwnych i przyciągających oko kostiumów czy angażowania najmłodszych widzów do udziału w spektaklu,  niosło za sobą bardzo istotny i pouczający morał, a mianowicie, że należy być dobrym dla innych ludzi i potrafić się z nimi dzielić tym, co się ma. 

Tekst: Kamil Pietrzyk
Zdjęcia: Paweł Machelski

 

 

 

czytano: 1184 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-05-17 12:50:13

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook