Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Gimniusze przyznane!

Strona główna » Aktualności » Gimniusze przyznane!

Już po raz szósty nagrody dla najlepszych pierwszoklasistów z Gimnazjum nr 3 w Zawierciu, statuetki „Gimniusze”,  zostały przyzne (po raz siedemnasty w ogóle) na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu. 

Statuetki „Gimniusz” przyznawane są  uczniom pierwszych klas gimnazjum, którzy okażą się w bieżącym roku szkolnym najlepszymi w poszczególnych dziedzinach. Aby ubiegać się o statuetkę, należy przystąpić do eliminacji, które wyłaniają czworo nominowanych do każdej z czternastu kategorii. Informacja o tym, kto zostaje laureatem statuetki „Gimniusz”, jest utrzymywana w tajemnicy aż do dnia uroczystości.  Laureaci o swoim triumfie dowiadują się dopiero w jej trakcie. „Siedemnaście lat temu, kiedy wpadliśmy na pomysł, aby dla pierwszych klas zorganizować konkursy wiedzy, sportowe, czy artystyczne,  nie przypuszczaliśmy, że ta uroczystość stanie się stałym elementem ceremoniału szkolnego” - mówił dyrektor Gimnazjum nr 3 Jacek Bożek, po którym głos zabrali obecni na sali Poseł na Sejm RP Anna Nemś i Wiceprezydent Miasta Zawiercia Łukasz Konarski, życzący gimnazjalistom sukcesów i realizowania się w swoich naukowych i sportowych zainteresowaniach. 

Uroczystość podporządkowana była wiodącemu tematowi, którym były marzenia. Wręczanie statuetek z poszczególnych dziedzin poprzedzano cytatami, aforyzmami, wierszami traktującymi o marzeniach i wierze w ich realizację, a także przeplatane było występami muzycznymi gimnazjalistów (zebrana na widowni publiczność usłyszała piosenki z repertuaru Edyty Geppert,  Krystyny Prońko oraz „Imagine” Johna Lennona zagrane na skrzypcach), którym akompaniował na fortepianie Michał Rus – nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 3. 

Oto uczniowie, którzy opuścili salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” z  „Gimniuszami” za poszczególne kategorie. Najwięcej statuetek zebrali uczniowie I A, którzy zdominowali tę uroczystość, a jeden z uczniów tej klasy, Jakub Truszkowski, otrzymał aż cztery „Gimniusze”: 

Najlepszy polonista: Natalia Mizera I A
Najlepszy recytator: Zuzanna Piasecka I A
Najlepszy muzyk: Jakub Zarębski I A
Najlepszy plastyk: Wiktoria Krasowska I B
Najlepszy historyk: Mateusz Cupiał I A
Najlepszy anglista: Jakub Truszkowski I A
Najlepszy germanista: Jakub Truszkowski I A
Najlepszy matematyk: Jakub Truszkowski I
Najlepszy fizyk: Jakub Truszkowski I A
Najlepszy chemik: Maria Filipek I A
Najlepszy biolog:  Wiktoria Krasowska I B
Najlepszy geograf: Maria Filipek I A
Najlepszy informatyk-technik: Kacper Wybranowski I E
Najlepszy sportowiec wśród dziewcząt: Natalia Mizera I A
Najlepszy sportowiec wśród chłopców: Marcin Szymaś I C

Nagrody od dyrektora Gimnazjum nr 3 otrzymali ponadto laureaci konkursów przedmiotowych. Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” serdecznie gratuluje wszystkim laureatom statuetek i nagród. 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Kamil Pietrzyk

 

 

 

czytano: 1705 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-06-10 13:24:18

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook