Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mok.pl

32 672 28 82

Centrum Kulturalnych Spotkań

Aktualności

ZAJĘCIA EDUKACYJNO-KULTURALNE 2019/2020 - NASZA KADRA

ZAJĘCIA EDUKACYJNO-KULTURALNE 2019/2020 - NASZA KADRA

 

ZAJĘCIA EDUKACYJNO-KULTURALNE 2019/2020

- MOK "CENTRUM", UL. PIASTOWSKA 1

UWAGA! Wolne miejsca! Szczegóły pod numerem 32/67 228 82 w. 38

 

WARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia prowadzone w różnych grupach wiekowych, polegające głównie na warsztatach doskonalących świadomość ciała, wyobraźnię, dykcję, otwierających na nowe doświadczenia i ludzi. Zajęcia odbywają się we wtorki i środy, możliwe są również indywidualne konsultacje.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą

Instruktor: Martyna Ptak

 

PRACOWNIA SZKŁA I CERAMIKI

Oferuje zajęcia w dwóch kategoriach wiekowych:

- zajęcia dla dzieci od 8 roku życia oraz zajęcia dla młodzieży i dorosłych (szkło) 

- zajęcia dla dzieci od 6 roku życia oraz zajęcia dla młodzieży i dorosłych (ceramika)

Pracownia szkła i ceramiki w MOK-u rozwija umiejętności ogólnoplastyczne, wyobraźnię oraz umiejętności techniczne. Wszystkie te procesy zachodzą podczas projektowania i wykonywania prac plastycznych w różnych technikach szklarskich, np. malowanie na szkle, mozaika szklana, fusing, slumping, witraż oraz w technikach ceramicznych.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i tabela

Instruktor: Grażyna Bieniasz

 

ZESPÓŁ TANECZNO-ESTRADOWO-ARTYSTYCZNY NOWOŚĆ

Zajęcia  taneczno - estradowe dla dzieci i młodzieży z elementami baletu, tańca nowoczesnego, estradowego i towarzyskiego.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Instruktor: Katarzyna Miklas

 

PRACOWNIE PLASTYCZNE

SKOWRONKI dla młodzieży i dzieci starszych, zajecia z rękodzieła, rysunku oraz wszelakich technik plastycznych. Przygotowanie na ASP i do liceum plastycznego. Rysunek dla zaawansowanych i początkujących. ZAJECIA ODBYWAJA SIE W Piątki. Podział w zależności od predyspozycji i umiejętności. Zawsze miło, ciekawie i twórczo. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynku

Instruktor: Karolina Kindler-Skowronek

Pomysłowa Pracownia Plastyczna rozwijaja zdolności manualne i wyobraźnię, zajęcia skierowane do dzieci od 5 do 12 lat. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku

Instruktor: Karolina Wilk

Zajęcia plastyczne rozwijające kreatywność - grupa integracyjna.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i tabela

Instruktor: Bożena Milejska

 

RYSUNEK I MALARSTWO

Oferuje zajęcia dla dzieci od 12 roku życia, młodzieży i dorosłych. Uczestnictwo w zajęciach rozwija umiejętności ogólnoplastyczne, wyobraźnię, konstytucyjność rysunkową oraz umiejętność oddania natury w technikach rysunkowych i malarskich. Wszystkie te procesy zachodzą podczas wykonywania prac plastycznych w różnych technikach opierając się na takich tematach jak: martwa natura, pejzaż, postać lub portret. Zdarzają się tematy abstrakcyjne, wykonywanie prac na konkursy lub wykonanie elementów scenografii oraz prace związane z konkretnymi świętami, uroczystościami. Można potraktować zajęcia jako przygotowanie do egzaminów do szkoły plastycznej. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi i tabela

Instruktor: Grażyna Bieniasz

 

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE NOWOŚĆ

Uczestnicy warsztatów dziennikarskich będą mogli poznać tajniki pracy w tym zawodzie. Nauczą się pisać i dowiedzą się jak można zostać dziennikarzem. Znajdą również odpowiedź na pytanie: z jakimi wyrzeczeniami trzeba się liczyć, wybierając taką ścieżkę zawodowej kariery? 

Obraz może zawierać: 1 osoba, broda i tekst

Instruktor: Patryk Drabek

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE NOWOŚĆ

Słuchacze poznają podstawową wiedzę dotyczącą techniki fotografii przykładowe zagadnienia to: czas naświetlania, przysłona, ekspozycja, głębia ostrości itp. Uczestnicy poznają zasady kompozycji i zagadnienia związane z barwą. mechanizmem widzenia kolorów. Na warsztatach będziemy doskonalić praktyczne umiejętności w warunkach studia fotograficznego,
będziemy omawiać wykonane fotografie na zadany wcześniej temat.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Instruktor: Michał Jastrząb

 

NAUKA GRY NA GITARZE NOWOŚĆ

Autorski program kształcenia muzycznego w kierunku gry na gitarze. Zajęcia prowadzić będzie muzyk z 10 letnim doświadczeniem dydaktycznym. Bartłomiej Chyla uczęszczał do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu festiwali między innymi                                      zwycięzca Rock Stars festiwalu, finalista 5 edycji MBTM, laureat Czarnego piątku Polskiego Radia 3.   

Instruktor: Bartłomiej Chyla

 

SZKÓŁKA SZACHOWA

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka; kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i tekst

Instruktor: Daniel Bednarek

 

DZIECIĘCY ZESPÓŁ "SUPER NUTKI" KROMOŁÓW

Prowadzący przygotowuje aranżacje utworów zespołowych i solowych z uwzględnieniem odpowiednich tonacji i predyspozycji wokalnych.  Repertuar: głównie polskie utwory dziecięce, dostosowane do wieku wykonawców, piosenki okolicznościowe wykonywane podczas programów świątecznych i patriotycznych. 

Instruktor: Wiesław Foryś

 

SEKCJA MODELARSTWA LOTNICZEGO

Modelarstwo lotnicze jest dyscypliną, która pomaga rozwijać zdolności techniczne i manualne. Podczas konstruowania i budowania modeli młodzież poznaje podstawy aerodynamiki, mechaniki lotu, posługiwania się narzędziami, obróbki materiałów czy rysunku technicznego. Ucząc się modelarstwa lotniczego można poznać mechanizmy działania przeróżnych urządzeń elektronicznych. Modelarstwo jest również dyscypliną sportową – modelarze startują w licznych zawodach, w których oprócz modeli dużą wagę odgrywa przygotowanie fizyczne poparte intensywnym treningiem, kondycja fizyczna i dobrze rozwinięte cechy motoryczne.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst

Instruktor: Marian Kaziród

 

SZKÓŁKA BILARDOWA

Gra na zielonym suknie uczy precyzji i koncentracji, pobudza wyobraźnię, uczy  sportowego współzawodnictwa, przypomina prawa fizyki i geometrii. Ze względu na swój charakter jest sportem rodzinnym. Mogą w nim uczestniczyć zarówno młodzi jak i starsi, zdrowi razem z tymi, którym w życiu nie dane było posiąść pełnej sprawności fizycznej. Światowe doświadczenia pokazały, że bilard jest dobrym narzędziem w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także płaszczyzną integracji środowiskowej.

 

KLUB TANECZNY LET'S ROCK

 Wspólnie uczymy oraz tworzymy społeczność taneczną skupiającą się na tańcach swingowych oraz muzyce i kulturze lat 20'. Dwa razy w roku organizujemy zajęcia od podstaw (wrzesień i styczeń), na które można zapisać się bez żadnego doświadczenia tanecznego i wspólnie z nami odkrywać zachwycający świat tańca i kultury lat 20". http://letsrock.com.pl/

Instruktorzy: Martyna i Michał Wacławik 

 

TANGO ARGENTINO

W naszej grupie tańczymy tango argentino. Nikt z nas nie jest instruktorem tego wspanialego tańca, ale są pośród nas osoby tańczące od wielu lat i one służą pomocą i wskazówkami przy stawianiu pierwszych i kolejnych tanecznych kroków. Zapraszamy zainteresowanych na nasze spotkania.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Instruktor: Tatiana Sokołowska

 

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY "MAŁE ZAWIERCIE"

Zespół Folklorystyczny „Małe Zawiercie” istnieje w MOK „Centrum” od 7 lat, członkami zespołu są dzieci od 7 do 13 lat (grupa starsza). We wrześniu 2015 roku powstała grupa młodsza zespołu „Małe Zawiercie" (dzieci 3 - 6 lat).
Zespół „Małe Zawiercie" posiada w swoim repertuarze suity: Śląsk, Lublin, Kraków, Opoczno; z tańców zagranicznych – Tarantelę. Z tym programem wielokrotnie brał udział  w Koncertach Noworocznych i Koncertach Charytatywnych organizowanych w MOK „Centrum".
Dzieci z zespołu „Małe Zawiercie" brały również udział w imprezie poznawczej pn.: „Ścieżka edukacyjna", która jest uzupełnieniem lekcji historii i tradycji lokalnych (tańce, muzyka, instrumenty, kostiumy, zwyczaje, położenie geograficzne itd.) i została przygotowana przez znawców kultury - choreografów, etnomuzykologów. Programy „Ścieżki  Edukacyjnej" były wielokrotnie prezentowane w przedszkolach i szkołach w  Zawierciu i  w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum".

Obraz może zawierać: 15 osób, ludzie stoją i tekst

Instruktorzy: Renata Rak, Monika Nowosadko, Michał Rus     

    

REPREZENTACYJNY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "ZAWIERCIE"

Zespół prezentuje bogaty program polskich tańców narodowych – Krakowiaka, Poloneza, Mazura, Kujawiaka z Oberkiem a także tańce i pieśni z regionów: Łowicza, Lublina, Śląska, Rzeszowa, Śląska Cieszyńskiego, Zagłębia, Beskidu Śląskiego, Opoczna oraz Żywca.                              Zespół jest otwarty na współpracę z innymi zespołami. Współpracuje m. in. z grupami ze Słowacji, Węgier czy z Włoch. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoiObraz może zawierać: 15 osób, ludzie stoją i tekst

 Instruktorzy: Monika Nowosadko, Marek Piotrowski

 

CHÓRY: G1 FORT-E/ CAPELLA VARTIENSIS/ TUTTI

Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych kształtujące słuch i głos uczestników. Grupy wykonują utwory chóralne, ale niejednokrotnie             mają miejsce również solowe występy członków chóru podczas koncertów.   

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, siedzi, okulary, telefon i w budynkuObraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i w budynku

Instruktorzy: Barbara Czajkowska (G1 Fort-e, Tutti); Leopold Stawarz (Capella Vartiensis)

 

EMISJA GŁOSU - NAUKA ŚPIEWU

Emisja głosu - to zajęcia wokalne dla wszystkich, którzy kochają śpiew, marzą o scenie i estradzie, albo po prostu chcą to robić lepiej. Jeśli chcesz dowidzieć się czegoś o swoim głosie, jego możliwościach, spróbować swoich sił w konfrontacji z publicznością, poczuć dreszczyk emocji w wyrażaniu swoich uczuć śpiewem, to te zajęcia są dla Ciebie. 

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Instruktor: Anita Maszczyk

 

GRA NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH NOWOŚĆ

Nauka gry na instrumentach klawiszowych wg najnowszych metod i standardów zachodnich szkół muzycznych. Indywidualny program nauczania nauczania i przyjazna atmosfera. Muzyka klasyczna, rozrywkowa i jazzowa. Od 7 roku życia.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, okulary i w budynku

Instruktor: Michał Rus

 

ZAPRASZAMY!

 

2456

razy

czytano

690/1397

mok.pl

Zdjęcie: Kino
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Kino

Zdjęcie: Galeria
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Galeria

Zdjęcie: Zajęcia
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Zajęcia

Zdjęcie: Wynajem sal
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Wynajem sal

Logo serwisu.

Dane

 

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" im Adama Mickiewicza
42-400 Zawiercie
ul. Piastowska 1
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biuro@mok.pl
32 672 28 82

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Do góry

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia