Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Wystawa plakatów teatralnych "tu i TAM"

Strona główna » Aktualności » Wystawa plakatów teatralnych "tu i TAM"

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Galerii ZAWartE, w której można oglądać ekspozycję plakatów z archiwum Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Otwarcie wernisażu odbyło się w piątek 1 lipca o godzinie 18.00. O polskiej tradycji plakatu teatralnego, a także o zbiorach prezentowanych w ramach ekspozycji opowiadali zebranej publiczności kierownik Galerii ZAWartE Andrzej Borkiewicz oraz zaproszony gość – Piotr Dłubak – fotograf, grafik i autor plakatów teatralnych z Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, którego prace znajdują się wśród prezentowanej zawiercianom kolekcji. Jak sam o sobie powiedział – jest „policjantem”, który dba o wysoki poziom artystyczny plakatów w częstochowskim teatrze.

Powodów, dla których zorganizowano tę wystawę, było kilka: przypadające w bieżącym roku dziewięćdziesięciolecie skompletowania pierwszego zespołu aktorskiego, sześćdziesięciolecie nadania teatrowi imienia polskiego wieszcza oraz trzydziestopięciolecie pracy artystycznej Piotra Machalicy -  dyrektora artystycznego Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. „Wybieraliśmy z panem Piotrem plakaty, nie kierując się popularnością konkretnego spektaklu, ale pod kątem ich wartości artystycznej” - podkreślał Andrzej Borkiewicz.

Zapraszamy do odwiedzania Galerii ZAWartE i podziwiania prac.  

czytano: 1249 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-07-04 12:34:06

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook