Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Wakacje z muzyką: spektakl lalkowy i koncert

Strona główna » Aktualności » Wakacje z muzyką: spektakl lalkowy i koncert

Podczas niedzielnego koncertu z cyklu „Wakacje z muzyką” nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla dorosłych.

O godzinie 17.00 rozpoczął się spektakl plenerowy w wykonaniu aktorów Teatru Lalek „PINOKIO” z Nowego Sącza pt. „Dzielny Tomek, kompan Reksia” opowiadający historię dobrego i uczciwego pastuszka Tomka, który pomimo napotkanych trudności i nieprzyjemności, nie traci dobrego serca i dzieli się z niespodziewanie uzyskanym bogactwem z biednymi. Przedstawienie wyróżniało się walorami wychowawczymi promującymi pozytywne wartości takie jak uczciwość, altruizm czy empatia, a przy tym cieszyło oczy barwną dekoracją i ekspresyjną grą metrowych lalek. Przedstawienie nie było jedyną atrakcją dla najmłodszych. Dzieci mogły „wyszaleć się” podczas zabawy plenerowej, w której nie zabrakło tańców, ćwiczeń sprawnościowych (np. przeciąganie liny, zabawa w „gorący kapelusz”) czy zjazdów na dmuchańcu.

Koncert „Ja dla panu czasu nie mam”, w którym wystąpiły cztery młode i utalentowane zawierciańskie wokalistki: Agnieszka Łazarowicz, Julia Bednarz, Marcelina Miśta i Alicja Padula wraz z zespołem kierowanym przez Michała Rusa, był wyjątkową kompilacją utworów poświęconych często skomplikowanym relacjom damsko-męskim. Jak dowcipnie zauważył prowadzący koncert Leopold Stawarz: „jest to koncert o facetach, dla facetów, choć kobiety w tym koncercie górują”. Wokalistki wykonywały utwory z repertuaru Ewy Demarczyk, Hanny Banaszak czy Edith Piaf, a ukoronowaniem koncertu był utwór „Sex Appeal” znany pierwotnie z wykonania przebranego za kobietę w filmie „Piętro wyżej” Eugeniusza Bodo. Choć faktycznie w koncercie dominowały głosy żeńskie, to męskim „wyjątkiem” okazał się Leopold Stawarz, który zaśpiewał utwór „Nie oczekuję dziś nikogo” z repertuaru Reny Rolskiej.

Następne koncerty w ramach „Wakacji z muzyką” odbędą się w niedzielę 10 lipca.  

 

 

czytano: 1319 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-07-04 13:47:36

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook