Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Światowy Dzień Walki z AIDS

Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Walki z AIDS

W przeddzień Światowego Dnia Walki z AIDS, czyli 30 listopada, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” już po raz siódmy odbyła się familiada z udziałem uczniów zawierciańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Wydarzenie zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego wraz z Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercia ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii – Haliną Bulską-Sobusik.

W tym roku familiadzie przyświecało hasło „Sportowa rodzina”. Uczestnicy mieli do wykonania zadania wymagające sprawności fizycznej takie jak: mistrzostwa w lotkach, sportowy slalom (pokonywanie przygotowanego toru w płetwach, okularach do pływania i rękawkach). Ponadto mogli sprawdzić się teście sprawdzającym znajomość koligacji rodzinnych, wiedzę na temat HIV/AIDS oraz praw dziecka. Nie brakło także zadań wymagających od uczestników kreatywności – w zadaniu „Kulturysta” wybierano jedną osobę z drużyny, a następnie za pomocą balonów i taśmy klejącej rozbudowywano jej masę, w konkurencji „Komentatorzy” przedstawiciele grup mieli za zadanie przeczytać fragment komentarza sportowego Dariusza Szpakowskiego w stylu charakterystycznym dla innych zawodów, np. księdza lub żołnierza. Atrakcjami wydarzenia były także występy muzyczne oraz pokazy (np. dogoterapii).

W tegorocznej familiadzie, w wyniku zaciekłej rywalizacji i werdyktu jury, zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 3, pokonując Gimnazjum nr 4 (drugie miejsce), Szkołę Podstawową nr 6 (trzecie miejsce), Gimnazjum nr 1 (czwarte miejsce) oraz pozostałe placówki. Jak podkreśliła Halina Bulska-Sobusik - zasadą profilaktyki nie jest jednak bycie najlepszym, ale dobroć i szlachetność.

Tekst i zdjęcia: Kamil Pietrzyk

 

czytano: 1382 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-11-30 14:01:13

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook