Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Ferie młodych artystów.

Strona główna » Aktualności » Ferie młodych artystów.

Jak co roku, MOK „Centrum” przygotował bogatą ofertę dla osób spędzających zimę w mieście. Na zajęcia plastyczne jak zwykle było bardzo dużo chętnych. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W Pracowni Szkła już od godziny 9.00 młodzi artyści uczyli się, jak tworzyć mozaikę z elementów szklanych wypalanych na stapianych butelkach i szybkach. Tematem prac były głównie pejzaże.

W Pracowni Ceramiki powstały zwierzęta i kwiaty z gliny, które potem zostały wypalone. Ze względu na długi czas wypalania, uczestnicy zajęć będą mogli odebrać prace dopiero za jakiś czas.
W Pracowni Plastycznej młodzież wykonywała magnesy na lodówkę techniką quillingu. Jest to technika tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych, a następnie naklejanych na kartkę papieru. Te cudowne papierowe filigrany z pewnością będą miłą pamiątką ferii spędzonych w MOK-u. W środę, ostatnim dniu zajęć, w pracowni powstawały obrazki patchworkowe.

Odbyły się też zajęcia plastyczne dla dzieci z półkolonii. Uczniowie SP5 oraz SP 7 w Zawierciu poznawali sztukę tworzenia papierowych ozdób metodą quillingu oraz robili mozaikowe pejzaże na butelkach.

Przez trzy dni młodzi artyści mogli poznać wiele technik plastycznych i rękodzielniczych, dzięki czemu mogli rozwijać swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Prace, które powstały podczas zajęć są dowodem na to, że w zawierciańskiej młodzieży drzemią niesamowite pokłady talentu, a nasze pracownie to prawdziwe kuźnie talentów!

czytano: 1629 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2017-01-19 18:01:50

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook