Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Aktywny wypoczynek z pracowniami MOK-u

Strona główna » Aktualności » Aktywny wypoczynek z pracowniami MOK-u

Przełom czerwca i lipca to czas, kiedy MOK "Centrum" aktywizuje dzieci i młodzież z Zawiercia oraz okolic, wzbogacając swoją ofertę o dodatkowe zajęcia i atrakcje dla młodych mieszkańców. 

Od 26 czerwca do 7 lipca 2017 roku w ramach akcji "Lato w mieście" odbywały się zajęcia otwarte oraz półkolonie dla zawierciańskich dzieci i młodzieży. W tym czasie dzieci mogły skorzystać z oferty szkółek: bilardowej i szachowej oraz wziąć udział w zajęciach zorganizowanych w pracowni modelarstwa lotniczego, tutejszego Ośrodka Kultury. Aktywnie działały również pracownie: teatralna oraz pracownia szkła i ceramiki. W czasie otwartych warsztatów teatralnych dzieciaki i młodzież pod okiem prowadzącej zajęcia - Martyny Ptak, pracowały nad krótkim przedstawieniem, pt. "Skarpetkowe Historie", które swoją premierę miało 29 czerwca w sali 320 Zawierciańskiego MOK-u. Z kolei zajęcia dla uczestników półkolonii obfitowały we współną zabawę wzbogaconą o elementy dramy, choreoterapii, a także ćwiczenia dykcyjne i oddechowe. Za równie udane podczas tegorocznej akcji można uznać zajęcia prowadzone przez Grażynę Bieniasz w pracowni szkła i ceramiki. Kreatywna młodzież dając upust swoim fantazjom mogła na chwilę zamienić się w artystów tworząc, m.in. wyjątkowe pejzaże ze szklanej mozaiki czy formując najrozmaitsze zwierzęta z gliny oraz gazet. Zajęcia te okazały się doskonałą alternatywą dla często znudzonej i skupionej na wirtualnym, komputerowym świecie młodzieży. W ramach półkolonii MOK "Centrum" udostępnił także najnowszą salę projekcyjną, w której wyświetlono filmy dla najmłodczych uczestników. 

To jednak nie koniec atrakcji i możliwości wzbogacenia o nowe doświadczenia najmłodszych mieszkańców Zawiercia, bo już w sierpniu organizowane będą Warsztaty Produkcji Filmu Fabularnego, pt. "Robimy Film!". Zapisy na zajęcia trwają do 14 lipca 2017 roku pod numerem telefonu: 32 67 228 82. Więcej informacji o warsztatach znajdziecie w aktualnościach, na stronie mok.pl. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału! 

Tekst: Klaudia Dziąbor
Foto: Paweł Machelski
 

czytano: 1383 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2017-07-11 07:43:24

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook