Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mok.pl

32 672 28 82

Centrum Kulturalnych Spotkań

Aktualności

Monogamia vs poligamia - czyli o skomplikowanych relacjach w spektaklu "Pikantni"

Monogamia vs poligamia - czyli o skomplikowanych relacjach w spektaklu "Pikantni"

 Spektakl "Pikantni" w reżyserii Tomasza Gawrona - to jedna z propozycji Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum" w Zawierciu na zakończenie 2017 roku. 

"Pikantni" to bezkrytyczne spojrzenie na miłosne relacje małżeńskie i pozamałżeńskie, a także poszukiwanie seksualnej swobody i wolności. 

Ta komedia obyczajowa dla dorosłych osadzona jest w realiach współczesności i wielkiej otwartości seksualnej. Bohaterami sztuki są dwa znudzone rutyną codzienności małżeństwa: sceptycznej Doris i żądnego eksperymentów Alexa oraz rozwiązłej i otwartej Bei i monogamicznego, a zarazem egoistycznego Christopha. 

Dwie pary - cztery osobowości i temperamenty, które łączy jeden cel: spełnienie oczekiwań. Aby przerwać nudę małżonkowie podejmują ryzykowną, choć niezwykle podniecającą grę w - czworokąt. Schemat tej gry wydaje się być bardzo prosty i oczywisty: portal randkowy - intymne spotkania - wymiana partnerami - ogólna satysfakcja. W tym przypadku należy wspomnieć także o nieprzewidzianych (a może jednak możliwych do przewidzenia) komplikacjach. Okazuje się, że teoretycznie obcy sobie ludzie odkrywają dotąd nieznane im uczucia, odsłaniając tym samym ciemniejszą stronę takich "układów". Spotkanie obu par niesie za sobą dreszczyk pozytywnych emocji, ale i spore obawy. Wymiana partnerów nie przynosi oczekiwanych efektów, a jedynie wzbudza w nich złudne nadzieje, mnóstwo obaw i zazdrość partnerów. 
Powściągliwi Doris i Christoph odkrywają w sobie dawnych kochanków, budząc skrywane uczucia i nadzieje (zwłaszcza u Doris). Z kolei pełni energii i seksualnego temperamentu Bea i Alex zdominowani zostają przez uczucie zazdrości i strachu o utratę swoich partnerów. Rozwój tej dziwnej relacji coraz bardziej obojgu nie jest na rękę. Doris i Christoph poddają się iluzji dawnego uczucia, jednak ich tajemnica wychodzi na jaw. Czworokąt rozpada się, a jeden z mężczyzn staje przed trudnym wyborem, pomiędzy dwiema kobietami. Zwycięży miłość czy egoizm głównego bohatera? Która z kobiet zmierzy się z kolejną porażką?


"Pikantni" to komedia z morałem, poruszająca współczesny, ale przede wszystkim bardzo uniwersalny temat relacji damsko-męskich i małżeńskich. Nuta humoru, zastanowienia i refleksji nad ulotnością i zmiennością uczuć, pozorami oraz wartościami. Z drugiej strony ukazuje wielkie nadzieje, oczekiwania, ale i wielkie zawody i rozczarowania. Ponadto szybkie tempo, humor słowny i sytuacyjny, błyskotliwe dialogi i inteligentne riposty - taki właśnie jest spektakl "Pikantni"

W związku z powyższym serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych tym spektaklem (i nie tylko) do zapoznania się z ofertą kulturalną MOK "Centrum"!  


Komedia obyczajowa dla dorosłych
Reżyseria: Tomasz Gawron
Obsada: Barbara Kurdej-Szatan, Anna Mucha, Mikołaj Krawczyk, Michał Ziembicki
Oryginalna wersja: "Zwei Vier Sex" - Stefan Vogel, w przekładzie Jacka L. Lachowskiego
07.XII.2017 r. - godz. 19:00
Sala Widowiskowa

Bilety w cenie: 70 i 80 zł 

1476

razy

czytano

1111/1371

mok.pl

Zdjęcie: Kino
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Kino

Zdjęcie: Galeria
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Galeria

Zdjęcie: Zajęcia
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Zajęcia

Zdjęcie: Wynajem sal
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Wynajem sal

Logo serwisu.

Dane

 

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" im Adama Mickiewicza
42-400 Zawiercie
ul. Piastowska 1
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biuro@mok.pl
32 672 28 82

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Do góry

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia