Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

"Symfonia niejedno ma imię" - Koncert Cecyliański za nami!

Strona główna » Aktualności » "Symfonia niejedno ma imię" - Koncert Cecyliański za nami!

 

Św. Cecylia sprzyjała

 

W piątkowy wieczór, 24 listopada, w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka  Kultury „Centrum” odbył się Koncert Cecyliański z cyklu „Symfonia niejedno ma imię” w wykonaniu Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej, Młodzieżowego Chóru Kameralnego Tutti, Chóru Capella Vartiensis i solistów.

 

Koncert został zorganizowany z dwóch okazji: Inauguracji Roku Kulturalnego i imienin św. Cecyli - patronki muzyki. A muzyka niepodzielnie rządziła tego wieczoru w MOK-u...

Koncert rozpoczął się mocnym lokalnym akcentem, bo „Kujawiakiem spod Zawiercia”, kompozycji Witolda Kulpowicza (1921-1992), zawiercianina, wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach. Następnie „Eine kleine nachtmusik” W. A. Mozarta w wykonaniu orkiestry, potem zaprezentowały się w „Koncercie d-mol” J. S. Bacha na obój i skrzypce Katarzyna Żołnowskiej-Burda i Katarzyna Helwing-Osuch. Owacjami przyjęto motet W. A.Mozarta „Exultate jubilate”, któy zaśpiewały sopranistki Barbara Grzybek, Olimpia Karbownik i Anita Maszczyk.

W wykonaniu chórów usłyszeliśmy także: „Alleluja” Gordona Younga, „Laudate dominum” Ch. Gounoda, pieśni gospel „Amazing Grace” i „Jesus is the Answer” z solową partią Eweliny Bednarz, „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” G. F. Haendla i pieśń afrykańską „Kuva furaha”. Na bis usłyszeliśmy nieśmiertelny „Bielszy odcień bieli” Procol Harum w wykonaniu Andrzeja Kaima.

Chórami i orkiestrą dyrygowali: Barbara Czajkowska, Michał Rus i Leopold Stawarz. Koncert z wdziękiem prowadziła Anita Maszczyk.

Na zakończenie Prezydent Zawiercia Witold Grim przywołał kult św. Cecyli, patronki chórzystów, ale też lutników, muzyków, organistów i zespołó wokalno-muzycznych i serdecznie podziękował artystom za kunszt wykonawczy, za wieczór pełen emocji i wzruszeń. A tych nie brakowało, bo widzowie jeszcze długo po ostatnich oklaskach dzielili się wrażeniami.

 

 

 

czytano: 1728 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2017-11-28 08:04:38

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook