Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Karnawał na ludowo w wykonaniu RZPiT „Zawiercie”

Strona główna » Aktualności » Karnawał na ludowo w wykonaniu RZPiT „Zawiercie”

 

W ostatnią sobotę 27 stycznia w koncercie noworocznym w sali widowiskowej MOK  „Centrum” wystąpił przed zawierciańską publicznością Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca „Zawiercie”. W barwnym korowodzie na scenie zaprezentowały się grupy najmłodsza, średnia i dorosła oraz kapela Zespołu.

 

Koncert rozpoczął się pieśnią „Hallelujah” L.Cohena wykonaną przez grupy młodzieżową i dorosłą. Następnie wystąpiła grupa najmłodsza w kujawiaczku i pieśni , „Był sobie król” do słów J. Porazińskiej. Po nich na przemian prezentowały się grupa średnia w przyśpiewkach i tańcach śląskich ze „Suity Śląsk”, przyśpiewkach i tańcach ziemi pszczyńskiej ze „Suity Pszczyna” i  przyśpiewkach i tańcach ziemi będzińskiej ze „Suity Będzin” oraz grupa dorosła w przyśpiewkach i tańcach ziemi łowickiej ze „Suity Łowicz”, przyśpiewkach i tańcach spod Opoczna ze „Suity Opoczno”, w tańcach narodowych z „Partity Kraków Narodowy” i na zakończenie w przyśpiewkach i tańcach z gminy Podegrodzie.

Kapela zaprezentowała się w polce z Chliny, „Trzy tyły za łózkiem” oraz poza akompaniamentem do wszystkich suit , także przygrywała solistom Darii Kądzieli w pieśni śląskiej zanotowanej przez A. Dygacza „Sła górnicką drogą”, A. Paduli, która zaśpiewała pieśń miłosną spod Łowicza „Zasło słonko zasło”, Julii Bednarz w pieśni z okresu Królestwa Polskiego „Dziewczęta plebańskie” z Bobolic, Oskarowi Radwańskiemu w kujawiaku, „Koniki Karysie” i Krystianowi Kozłowskiemu w przyśpiewce z ziemi będzińskiej „W mierzęckim lesie”.Piękne kolorowe stroje, wysoki kunszt wykonawców spotkał się z żywą reakcją publiczności, która w komplecie przybyła na koncert. Koncert prowadził ze swadą etnograf i kompozytor Marek Piotrowski, a piękną scenografię wykonała J. Czernek

 

Nie byłoby tego wszystkiego bez żmudnej pracy choreografów Anny Szymańskiej i Renaty Rak oraz konsultanta muzycznego Marka Piotrowskiego. Na szacunek zasługuje także zaangażowanie rodziców, którzy tworzą zawsze niemal domowy klimat każdego koncertu.

W honorowymi goścmi koncertu byli: Anna Nemś – Poseł na Sejm RP, Mirosław Mazur – Radny Sejmiku Śląskiego,Teresa Mucha-Popiel - Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie.

Zapraszamy wszystkich na koncert w wykonaniu zespołu „Małe Zawiercie” 16.02.2018 roku, o godz. 16.30. To bardzo ważne wydarzenie, bowiem występ ocenią przedstawiciele CIOFF, od decyzji których zależeć będzie przyznanie młodym artystom certyfikatu tej międzynarodowej organizacji.

 

Tekst: Leszek Łazarowicz

Zdjęcia: Janina Ligorowska - Krupa

 

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 721 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2018-01-30 10:39:32

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna
Facebook