Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Zakończenie klas trzecich I LO

Strona główna » Aktualności » Zakończenie klas trzecich I LO

Maj jest miesiącem wyjątkowym dla wszystkich absolwentów liceów i innych szkół średnich, bowiem wiąże się z egzaminami maturalnymi. Nim zawierciańska młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego przystąpiła 4 maja do pierwszego z egzaminów, hucznie i z dużą dozą humoru zakończyła na deskach sali widowiskowej w MOK „Centrum” swój ostatni rok w liceum. 

Uroczystość zakończenia edukacji w „Żeromskim" rozpoczął utwór Farben Lehre „Matura” w wykonaniu młodzieżowego zespołu Septum, po którym wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano jej hymn. Nim przyznano nagrody najlepszym i wyróżniającym się uczniom trzecich klas, życzenia tegorocznym maturzystom złożyła dyrektor I LO podkreślając, że egzamin maturalny jest początkiem dorosłego życia – studenckiego, następnie zawodowego i rodzinnego.  „Jestem przekonana, że szkoła przygotowała was, jak mogła najlepiej, do kolejnego etapu życia, a wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte i rozwijane w Żeromskim będą procentowały” - mówiła Bożena Bańska.

Powodzenia maturzystom w egzaminach i wyborze studiów życzyli samorządowcy – Starosta Powiatu Zawierciańskiego Krzysztof Wrona oraz Wiceprezydent Zawiercia ds. Społecznych Łukasz Konarski. Starosta Zawierciański nawiązywał w swoich życzeniach do twórczości patrona szkoły, odwołując się do wartości reprezentowanych przez bohatera „Ludzi bezdomnych” dra Judyma, a także życzył młodzieży umiejętności dokonywania mądrych wyborów w życiu, przypominając o tym, że im większy wysiłek włożony obecnie, tym lepsze owoce przyniesie w przyszłości. Łukasz Konarski, oprócz dobrych wyników i powodzenia na przyszłość, życzył tegorocznym abiturientom tego, by nigdy nie zapomnieli o mieście, z którego pochodzą, kiedy będą już studiować daleko od rodzinnego domu. 

W drugiej części uroczystości licealiści wręczyli tradycyjne nagrody „Jabłka Stefana” innym uczniom „Żeromskiego” w następujących kategoriach: para roku, talent roku, przyjaźń roku, najpiękniejszy głos, sportowiec roku, trener roku, najlepsza „stylówka”, największy „fejm” i największy luzak. Zespół Septum ponownie wyszedł na scenę, aby przedstawić własną wersję utworu The Beatles „Something”, po czym odtworzony został film ze specjalnymi życzeniami dla maturzystów od osób związanych z show-biznesem. Powodzenia na maturze życzyli między innymi: Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Krzysztof Ibisz, Mateusz Ligocki, Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru, Dariusz Gnatowski, Jerzy Dudek czy Dawid Podsiadło. W materiale filmowym znalazły się także życzenia od prezydenta Zawiercia Witolda Grima oraz przedstawicieli grona pedagogicznego I LO. Na zakończenie odtworzony został stworzony przez uczniów I LO film „W naszym Żeromie”. 

MOK „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu życzy wszystkim zawierciańskim maturzystom połamania piór podczas tegorocznych egzaminów maturalnych oraz przyjęcia na wymarzone uczelnie. 

Tekst: Kamil Pietrzyk
Zdjęcia: Paweł Kmiecik, iTV Zawiercie

czytano: 1330 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-05-06 14:37:54

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook