Skróty klawiszowe:

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@mok.pl

32 672 28 82

Centrum Kulturalnych Spotkań

Aktualności

Zakończenie klas trzecich I LO

Zakończenie klas trzecich I LO

Maj jest miesiącem wyjątkowym dla wszystkich absolwentów liceów i innych szkół średnich, bowiem wiąże się z egzaminami maturalnymi. Nim zawierciańska młodzież z I LO im. Stefana Żeromskiego przystąpiła 4 maja do pierwszego z egzaminów, hucznie i z dużą dozą humoru zakończyła na deskach sali widowiskowej w MOK „Centrum” swój ostatni rok w liceum. 

Uroczystość zakończenia edukacji w „Żeromskim" rozpoczął utwór Farben Lehre „Matura” w wykonaniu młodzieżowego zespołu Septum, po którym wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano jej hymn. Nim przyznano nagrody najlepszym i wyróżniającym się uczniom trzecich klas, życzenia tegorocznym maturzystom złożyła dyrektor I LO podkreślając, że egzamin maturalny jest początkiem dorosłego życia – studenckiego, następnie zawodowego i rodzinnego.  „Jestem przekonana, że szkoła przygotowała was, jak mogła najlepiej, do kolejnego etapu życia, a wiedza, zdolności i umiejętności zdobyte i rozwijane w Żeromskim będą procentowały” - mówiła Bożena Bańska.

Powodzenia maturzystom w egzaminach i wyborze studiów życzyli samorządowcy – Starosta Powiatu Zawierciańskiego Krzysztof Wrona oraz Wiceprezydent Zawiercia ds. Społecznych Łukasz Konarski. Starosta Zawierciański nawiązywał w swoich życzeniach do twórczości patrona szkoły, odwołując się do wartości reprezentowanych przez bohatera „Ludzi bezdomnych” dra Judyma, a także życzył młodzieży umiejętności dokonywania mądrych wyborów w życiu, przypominając o tym, że im większy wysiłek włożony obecnie, tym lepsze owoce przyniesie w przyszłości. Łukasz Konarski, oprócz dobrych wyników i powodzenia na przyszłość, życzył tegorocznym abiturientom tego, by nigdy nie zapomnieli o mieście, z którego pochodzą, kiedy będą już studiować daleko od rodzinnego domu. 

W drugiej części uroczystości licealiści wręczyli tradycyjne nagrody „Jabłka Stefana” innym uczniom „Żeromskiego” w następujących kategoriach: para roku, talent roku, przyjaźń roku, najpiękniejszy głos, sportowiec roku, trener roku, najlepsza „stylówka”, największy „fejm” i największy luzak. Zespół Septum ponownie wyszedł na scenę, aby przedstawić własną wersję utworu The Beatles „Something”, po czym odtworzony został film ze specjalnymi życzeniami dla maturzystów od osób związanych z show-biznesem. Powodzenia na maturze życzyli między innymi: Piotr Adamczyk, Andrzej Grabowski, Krzysztof Ibisz, Mateusz Ligocki, Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru, Dariusz Gnatowski, Jerzy Dudek czy Dawid Podsiadło. W materiale filmowym znalazły się także życzenia od prezydenta Zawiercia Witolda Grima oraz przedstawicieli grona pedagogicznego I LO. Na zakończenie odtworzony został stworzony przez uczniów I LO film „W naszym Żeromie”. 

MOK „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu życzy wszystkim zawierciańskim maturzystom połamania piór podczas tegorocznych egzaminów maturalnych oraz przyjęcia na wymarzone uczelnie. 

Tekst: Kamil Pietrzyk
Zdjęcia: Paweł Kmiecik, iTV Zawiercie

1794

razy

czytano

1322/1371

mok.pl

Zdjęcie: Kino
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Kino

Zdjęcie: Galeria
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Galeria

Zdjęcie: Zajęcia
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Zajęcia

Zdjęcie: Wynajem sal
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Wynajem sal

Logo serwisu.

Dane

 

Miejski Ośrodek Kultury "Centrum" im Adama Mickiewicza
42-400 Zawiercie
ul. Piastowska 1
woj. śląskie

Logo serwisu.

Kontakt

 

biuro@mok.pl
32 672 28 82

Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.
Zdjęcie: Miejski Ośrodek Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu
Zdjęcie: Preloader. Zdjęcie: Preloader.

Do góry

Logo serwisu.

Ukryj moduł.

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia