Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Razem źle, osobno jeszcze gorzej

Strona główna » Aktualności » Razem źle, osobno jeszcze gorzej

Aktorski duet - Cezary Żak i Artur Barciś to duet doskonale znany widzom z telewizyjnych seriali komediowych. Bo kto z nas nie oglądał choć raz "Miodowych lat" lub serialu "Ranczo". Tym razem aktorzy spotkali się w wyjątkowej teatralnej odsłonie, legendarnym hicie Brodway'u pt. "Dziwna para" w reżyserii Wojciecha Adamczyka, który zawierciańska publiczność mogła zobaczyć 13 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury "Centrum". 

Znalezienie porozumienia i złotego środka w relacjach międzyludzkich to niebywale trudna sprawa. Jak pokonać własne przyzwyczajenia i natręctwa? Jak nie prowokować kłótni? Męska przyjaźń, jakże cenna i przydatna, ale czy doskonała? O tym,  że nawet męskie punkty widzenia mogą się skrajnie różnić przekona nas tytułowa "Dziwna para". Dwaj przyjaciele - Oskar i Feliks, których łączy wspólna pasja - poker (obaj w towarzystwie trójki znajomych raz w tygodniu spotykają się na "partyjkę") oraz nieudane małżenstwa. To co różni obu panów widać na pierwszy rzut oka, ale i mentalnie trudno mówić o zgraniu. Różnice wychodzą na swiatło dzienne, kiedy w wyniku życiowych zawirowań Oskar proponuje Feliksowi wspólne zamieszkanie. Poukładanemu maniakowi czystości, histerycznemu Feliksowi, nie podoba się jednak styl życia kochającego uroki bałaganiarza i lekkoducha Oskara. Ich codzinność to nieustanna walka psa z kotem, rodząca masę zabawnych sytuacji. 

Spektakl warty polecenia, ciepły, zabawny i przede wszystkim lekki dla odbiorcy. Dobra dawka humoru w doborowej obsadzie. Duetowi Żak & Barciś na scenie towarzyszyli: Piotr Skarga, Wojciech Wysocki oraz Witold Wieliński, a także dwie przedstawicielki płci pięknej: Violetta Arlak i Katarzyna Żak.

 

czytano: 391 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2019-05-14 13:02:00

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook