Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Swingowe Rozpoczęcie Lata

Strona główna » Aktualności » Swingowe Rozpoczęcie Lata

Trzecia edycja tanecznej imprezy „Swingowe Rozpoczęcie Lata" już za nami. Tancerze z  założonej przez Martynę i Michała Wacławików zawierciańskiej grupy tanecznej Let's Rock, na co dzień funkcjonującej w murach Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum”, rozgrzewali scenę rozstawioną przed Pubem Ambasada energicznymi krokami i układami choreograficznymi. Nie brakowało także tancerzy amatorów, którzy zechcieli spróbować swoich sił na parkiecie.

Imprezę poprowadził Jarosław Rupiewicz, przyjaciel i sympatyk grupy Let's Rock oraz założyciel szkoły tańca Swing City działającej w Katowicach i Tarnowie. Prowadzący zachęcał ludzi do dobrej zabawy wraz z tancerzami grupy „Let's Rock”, którym udało się roztańczyć zawierciańską publiczność, dzięki czemu nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w darmowej lekcji tańca Lindy Hop oraz do przyłączania się na scenę. Swoje umiejętności oprócz grupy „Let's Rock” zaprezentowali w sobotę 11 czerwca także Ewa Jarosz-Jarszewska i Michał Ruszkawski, którzy przez dwa dni prowadzili w Zawierciu warsztaty taneczne. 

W przerwach od części tanecznych występował wielokrotnie nagradzany w konkursach jazzowych tarnowski zespół Leliwa Jazz Band, który idealnie dopasował utwory muzyczne do prezentowanych tańców z pierwszej połowy XX wieku. Leliwa Jazz Band istnieje od 1978 roku i oferuje repertuar odwołujący się do najlepszych tradycji jazzu nowoorleańskiego – Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. 

Impreza spotkała się z życzliwym przyjęciem widowni. Obecny na „Swingowym Rozpoczęciu Lata” prezydent Zawiercia Witold Grim, który objął swoim patronatem to wydarzenie, mówił: „Jestem przekonany, że co roku będzie nas coraz więcej, dlatego że tradycje rock'n'rolla w Zawierciu sięgają lat 1985-1990. Muszę państwu przypomnieć i dopilnować organizatorów, żebyśmy powrócili do międzynarodowych turniejów rock'n'rolla. Mogę publicznie zadeklarować, że Urząd Miejski nie będzie szczędził grosza ponieważ to, co dzisiaj oglądamy, to wspaniałe widowisko taneczne i wszystkim za to bardzo serdecznie dziękuję. Jak to dziś wielokrotnie podkreślano, wystarczyła jedna, ewentualnie dwie godziny, i tancerze opanowali wyjątkowo skomplikowany układ. Chciałbym współpracować z takimi urzędnikami, jak i sam bym chciał być takim, żeby w ciągu godziny – dwóch pojmować wszystkie zawiłości samorządowe, więc jesteście dla nas przykładem, będziemy się na was wzorować” - mówił Witold Grim.  

Już dziś zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną, czwartą edycję Swingowego Rozpoczęcia Lata. 

poprzednia strona |1|2|3| z   4 następna|ostatnia

czytano: 6130 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-06-14 15:55:55

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook