Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy
 • Nowa wystawa w MOK Zawiercie Staramy się, aby sztuki wizualne mogły na stałe wrócić do naszej galerii. Dlatego z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia wystawy "Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontazu ... CZYTAJ DALEJ
 • STAND-UP przy fortepianie - ... Zapraszamy na wyjątkowy projekt muzyczny „Adam Snopek Stand-up przy fortepianie – Od Bacha do AC/DC". To Solowy i autorski projekt, wynik wieloletniej pracy, popartej długoletnim ... CZYTAJ DALEJ
 • Nowa data spektaklu ... Prezentujemy komunikat od Agencji Adria Art, która organizuje w naszym ośrodku spektakl "Przygoda z ogrodnikiem":   Szanowni Państwo, ze względu na zbyt dużą liczbę ... CZYTAJ DALEJ
 • Seanse filmowe - marzec 2021 Rozpoczynamy kolejny miesiąc w naszym kinie! Zapraszamy na nowe seanse, w programie kino premier, dla dzieci i dla dorosłych! W marcu gramy:   - "Filonek Bezogonek" od 26 lutego do 4 ... CZYTAJ DALEJ
 • "Palm Springs" i ... Od 12 lutego 2021 wznowiliśmy działalność w naszym Kinie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Od tego czasu zagraliśmy już wiele seansów, m.in. film „After 2”, ... CZYTAJ DALEJ

Spring 15 - cały czas się rozwijamy

Strona główna » Aktualności » Spring 15 - cały czas się rozwijamy

Dni Zawiercia 2016 zainaugurował młodzieżowy zespół Spring 15 założony, jak to zostało ujęte w nazwie – wiosną 2015 roku przez braci Piotra i Pawła Gumułów. Formacja zaprezentowała półgodzinny program składający się z opracowań utworów innych wykonawców (Blink 128, The Calling, Royal Blood, Kings Of Leon i inne) oraz autorskiego utworu „The Soul”. Członkowie zespołu pochodzą z miejscowości Rokitno Szlacheckie w gminie Łazy oraz z Ogrodzieńca, jednakże z Zawierciem są na codzień związani – bracia Gumułowie uczęszczają do II LO im. Heleny Malczewskiej. Oto zapis krótkiej rozmowy z gitarzystą i wokalistą Spring 15 – Piotrem Gumułą:

Kamil Pietrzyk: Piotrek, jak ci się grało na takiej dużej scenie przed sporą publicznością? 

Piotr Gumuła: Muszę się przyznać, że pierwszy raz grałem na takim sprzęcie i na takiej dużej scenie. Zespół istnieje rok i tak naprawdę dopiero wszystko zaczynamy. Dzisiaj mieliśmy okazję rozpocząć Dni Zawiercia i zarazem zaprezentować po raz pierwszy na scenie nasz autorski singiel pt. „The Soul”. 

Kamil Pietrzyk: Pozwolisz, że zapytam właśnie o ten, swoją drogą udany, autorski utwór.  Jak powstał? Kto był jego kompozytorem? 

Piotr Gumuła: Tekst i melodia są mojego autorstwa, a resztę złożyliśmy i zaaranżowaliśmy zespołowo. 

Kamil Pietrzyk: Gracie swoje próby w twojej i Pawła rodzinnej miejscowości, czyli w Rokitnie Szlacheckim. Czy próbujecie w garażu, czy na jakiejś sali? 

Piotr Gumuła: Mamy taką salkę prób i tam właśnie gramy. Cały czas się rozwijamy, organizujemy fajne warsztaty...

Kamil Pietrzyk: Ćwiczysz swój wokal w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu na zajęciach z panem Leopoldem Stawarzem. Czy poznawanie tajników klasycznego śpiewu pomaga ci w wykonywaniu rockowych utworów? 

Piotr Gumuła: Tak, chodzę na zajęcia do pana Leopolda Stawarza i tam szlifuję swój wokal. Mam nadzieję, że kiedyś mu dorównam. Na zajęciach poznaję różne szczególiki i niuanse, które pozwalają mi więcej wydobyć z mojego głosu i poszerzać moje umiejętności. 

Kamil Pietrzyk: Trzon zespołu stanowisz ty oraz twój brat Paweł grający na perkusji. Grają z wami jeszcze dwaj muzycy z Ogrodzieńca. Od czego to zależy, że raz gracie jako trio, a innym razem jako kwartet? 

Piotr Gumuła: Graliśmy jako trio, ponieważ Krzysiu, nasz gitarzysta solowy, pisał maturę i musiał się uczyć, a jest bardzo mądry. Brał udział w różnych olimpiadach przedmiotowych i nie zawsze miał czas na to, żeby grać z nami. 

Kamil Pietrzyk: Wielkie dzięki za rozmowę. Powodzenia! 

Piotr Gumuła: Dziękuję. 

Zdjęcia: Paweł Machelski

czytano: 2507 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-06-18 20:03:24

Partnerzy
 • Sieć Kin Studyjnych
 • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

 • IMG_1914
 • IMG_1911
 • IMG_1901
 • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook