Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Jarmark Kromołowski porywał do tańca

Strona główna » Aktualności » Jarmark Kromołowski porywał do tańca

Dwudziesta pierwsza edycja Jarmarku Kromołowskiego organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury „Centrum”, Samorząd Mieszkańców Kromołowa i Towarzystwo Sympatyków Kromołowa za nami. Nie zabrało muzycznych występów, dobrego, chłopskiego jedzenia, stoisk z rękodziełem i atrakcji dla dzieci.

Jarmark Kromołowski, na którym pojawili się przedstawiciele zawierciańskiego samorządu (w tym wiceprezydent Zawiecia Marek Borowik, radna powiatu zawierciańskiego Małgorzata Machura oraz radny Rady Miejskiej z Kromołowa – Mariusz Golenia) prowadził Stefan Markowski, który zapowiadał kolejno występujące zespoły, a także dwukrotnie występował – z grupą Folky Band i z zespołem Kromołowianie. Oprócz podziwiania występujących zespołów można było skosztować chłopskiego jadła, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, zakupić miód, rękodzieło artystyczne, a w przypadku najmłodszych – poszaleć na dmuchańcu czy trampolinie.

Jako pierwsze na scenie pojawiały się zespoły Kół Gospodyń Wiejskich z Zawiercia. Zebrani widzowie mieli okazję zobaczyć muzykalnych przedstawicieli zawierciańskich dzielnic i sołectw z Marciszowa, Bzowa, Łośnic oraz z Kromołowa, a spoza naszego miasta – Jarzębinki z Rokitna Szlacheckiego i Leśniaki z gminy Siewierz. Swoje talenty zaprezentowały ponadto dziewczynki z zespołu Super Nutki prowadzonego przez Anetę Drążkiewicz. Ludowe dziedzictwo w nieco bardziej uwspółcześnionej, folkowej formie muzycznej zaproponowały widowni Kapela Janicek i Folky Band, natomiast dobrze znane kromołowskiej publiczności zespoły Joy Dance i Projekt zabawiały i porywały do tańca wszystkich słuchaczy spragnionych nowoczesnych brzmień oraz hitów znanych ze stacji radiowych oraz dyskotek. 

Kolejny Jarmark Kromołowski odbędzie się dopiero w przyszłym roku, jednakże już w tej chwili zapraszamy na następne koncerty z cyklu  „Muzyczny Kromołów” w niedziele 14 i 28 sierpnia. 

Zdjęcia i tekst: Kamil Pietrzyk

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 2678 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-08-08 06:45:41

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook