Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Wakacje z muzyką – pierwszy koncert

Strona główna » Aktualności » Wakacje z muzyką – pierwszy koncert

W niedzielny wieczór 26 czerwca na Muszli Koncertowej OSiR w Parku Szymańskiego zainaugurowany został cykl organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury „Centrum” w Zawierciu koncertów o nazwie „Wakacje z muzyką”. Podczas pierwszego z nich nie zabrakło wrażeń muzycznych oraz tanecznych. Następny koncert w ramach „Wakacji z muzyką” odbędzie się 3 lipca.

Już od godziny 17.00 dzieci mogły korzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, jak dmuchana trampolina czy malowanie buziek. Pół godziny później natomiast rozpoczął się pokaz taneczny osób uczęszczających do prowadzonego przez Justynę Gajdę-Sieradzką Studia Tańca i Fitness EU4YA. Tańczące dzieci i młodzież zaprezentowali pokazy baletu, dziecięcego hip hopu (hip hop kids) oraz hip hopu. Po pół godzinnym występie odbyły się zabawy przy muzyce dla wszystkich chętnych dzieci.

O 19.30 na Muszę Koncertową wyszedł zespół Ciercheń, który w swojej działalności prezentuje twórczość i przekazywane od pokoleń muzyczne i kulturowe dziedzictwo polskich Romów. Opiekunką zespołu jest Bożena Kozłowska, natomiast w skład zespołu wchodzi rodzina Kowalskich. Solistką jest Zofia Kowalska, a oprócz niej w zespole występuje jej mąż, który gra na gitarze, syn grający na instrumentach klawiszowych oraz tańczące dzieci i wnuki. Zespół zaprezentował półgodzinny program składający się z romskich piosenek opowiadających o miłości czy o wędrowniczym życiu cygańskich taborów. Nie zabrakło oczywiście najpopularniejszej romskiej piosenki, jaką jest „Ore, ore”.

Na zakończenie pierwszego koncertu „Wakacji z muzyką” wystąpił siewierski zespół Sonitus, którego liderem i aranżerem jest Bernard Sołtysik – założyciel i kierownik grupy Pro Contra. Zespół wokalny Sonitus powstał i funkcjonuje przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Siewierzu. W Zawierciu zaprezentował utwory ze swojej pierwszej płyty „Zawsze jest właściwy czas”. Na koncercie obecna była olkuska poetka i pisarka, autorka między innymi bajek dla dzieci, Katarzyna Szojda, która napisała dla grupy Sonitus kilka tekstów piosenek.

Następny koncert z cyklu „Wakacje z muzyką” odbędzie się w niedzielę 3 lipca. W programie: od 17.00 do 19.30 spektakl plenerowy z lalkami wielkości 1,3 m. pt. „Dzielny Tomek kompan Reksia” w wykonaniu Objazdowego Teatru Lalek „PINOKIO”, po nim plenerowa zabawa tematyczna (country) podczas której dwóch animatorów w kowbojskich przebraniach poprowadzi tańce w klimacie włoskim, polskim, niemieckim oraz country. Zabawę uświetnią wulkany konfetti, będą konkursy z czarodziejskim kapeluszem, chusta animacyjna, rozgrywki sportowe, malowanie buziek, balonowe zoo oraz dmuchaniec. O godzinie 19.30 rozpocznie się koncert pt. „Ja dla Pana czasu nie mam”, w którym wystąpią wokalistki: Agnieszka Łazarowicz, Marcelina Miśta, Julia Bednarz, Alicja Padula oraz zespół instrumentalny pod dyrekcją Michała Rusa.

Zapraszamy!  

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 3223 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-06-27 13:56:14

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Deklaracja dostępności
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook