Skróty klawiszowe:

Archiwum Aktualności
Polecamy

Muzyczny Kromołów po raz trzeci

Strona główna » Aktualności » Muzyczny Kromołów po raz trzeci

W niedzielę 26 czerwca odbył się w najstarszej dzielnicy Zawiercia kolejny koncert organizowany w ramach cyklu „Muzyczny Kromołów”. Tym razem pod Pałacykiem nad Wartą, w którym mieści się filia Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” w Zawierciu-Kromołowie, wystąpili następujący artyści: Folky-Band, Kapela Janicek i Joy Dance. 

Folky-Band to zespół założony w „Pałacyku nad Wartą” - w filii Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” w Zawierciu przez Stefana Markowskiego – kierownika oddziału oraz organizatora koncertów „Muzyczny Kromołów”. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu muzyki folklorystycznej występującej w poszczególnych regionach Polski, do których zespół przygotowuje własne opracowania muzyczne i aranżacje.

Kapela Janicek zaprezentowała na scenie utwory ludowe oraz utwory rozrywkowe inspirowane folklorem. W repertuar „Janicka” wchodzą polskie i zagraniczne przeboje muzyki folklorystycznej, muzyka klezmerska oraz bałkańska. W skład zespołu wchodzą profesjonalni muzycy związani z Akademią Muzyczną w Katowicach. Kapela Janicek akompaniuje ponadto Reprezentacyjnemu Zespołowi Pieśni i Tańca „Zawiercie”.

Członkowie zespołu Joy Dance bawili słuchaczy taneczną muzyką disco polo zahaczającą o repertuar biesiadno-weselny oraz standardami folkowymi takimi jak „Szła dzieweczka do laseczka” w nowoczesnych aranżacjach.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Muzyczny Kromołów”, który odbędzie się pod Pałacykiem nad Wartą w niedzielę 10 lipca od godziny 17.00. Tego dnia odbędzie się recital Anety Drążkiewicz oraz koncert zespołu Projekt Wiesława Forysia, który występował podczas tegorocznej Majówki w Zawierciu-Kromołowie. Zespół Joy Dance wystąpi natomiast w Kromołowie po raz drugi 31 lipca wraz z zespołem Warcianie.

Zdjęcia: Paweł Kmiecik, iTV Zawiercie

czytano: 1568 razy

autor: mok.pl

data dodania: 2016-06-27 15:28:07

Partnerzy
  • Sieć Kin Studyjnych
  • Let's Rock

Miejski Ośrodek Kultury - Centrum im. Adama Mickiewicza
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 228 82
e-mail: sekretariat@mok.pl

  • IMG_1914
  • IMG_1911
  • IMG_1901
  • IMG_1898
Serwis internetowy Miejskiego Ośrodka Kultury im. A. Mickiewicza w Zawierciu.
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis
Zapytanie
Wypełnij formularz kontaktowy
Wersja mobilna
Facebook